Linda Casa Praiana
| Wi-Fi | Privat strand Strand | Aktiviteter Vandring |
| Rökning Särskilt rökområde | Husdjur Husdjur tillåtna |
Under vistelsen i Linda Casa Praiana Bertioga kan gästerna delta i vandring eller besöka Center Beach, som ligger cirka 17 minuters promenad bort. Den här villan med 1 badrum, som ligger inom 2 km från Praia de Maitinga, erbjuder Wi Fi och en parkering.
Villan ligger inom några kvarter från Forte de São João i strandområdet. Naturälskare kommer att njuta av närheten till Praia Branca, som ligger ungefär 10 minuters bilresa bort.
Linda Casa Praiana med 2 sovrum har ett komplett kök där du kan använda te-/kaffebryggare och kylskåp. Restaurangen Churrascaria Gaucha, som serverar ett brett utbud av måltider, ligger mindre än 400 meter bort.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Särskilt rökområde
- Wi-Fi
- Parkering
- Husdjur tillåtna
- Privat strand
- Frisersalong
- Nyckelåtkomst
Mat och drycker
- Middag
Aktiviteter och avkoppling
- Strand
- Trädgård
- Vandring
Service
- Sällskapsdjur bekvämligheter
- Utflykts-/biljettservice
- Affärer/kommersiell service
På rummet
- Uteplats
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
- Te- och kaffefaciliteter
- LCD-TV
- Barnpassning/barnomsorg
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Tillhandahåller Linda Casa Praiana en trådlös internetanslutning?
Ja, Linda Casa Praiana erbjuder Wi Fi. - ❓
Erbjuder Linda Casa Praiana ett kök?
Linda Casa Praiana har ett komplett kök med te-/kaffebryggare och kylskåp. - ❓
Är det tillåtet att ta med husdjur till Linda Casa Praiana?
Man kan bo i Linda Casa Praiana med sitt husdjur. - ❓
Vilka sevärdheter bör vi se under vistelsen i denna semesterbostad?
Gästerna i denna semesterbostad kan enkelt nå Praia de Maitinga och Forte de São João, som ligger ungefär 25 minuter till fots från boendet respektive 1 km bort.